KONST / Litografier / Färglitografi 14303620
*
nr 1430 3620
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Waxholm. Signerad, numrerad 236/360. Färglitografi, bildmått: 56x74, yttermått inklusive ram: 67x86 cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 18:41:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 12:13:17
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Läs mer om Claes Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes folcker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgårdsmotiv stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vaxholm waxholm
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18
*
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Läs mer om Claes Folcker
nr 1430 3620
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Waxholm. Signerad, numrerad 236/360. Färglitografi, bildmått: 56x74, yttermått inklusive ram: 67x86 cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 12:13:17 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk mÃ¥lare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.Läs mer om Claes Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes folcker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgårdsmotiv stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vaxholm waxholm
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48 -
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18